Metoda zabezpieczenia domów w tych warunkach wodnych jest dość trudna ze względu na :konieczność systematycznego osuszania wykopu w trakcie czynności izolacyjnychbardzo trudne wykonanie wymagane obliczenia statyczne jest nie zalecany w indywidualnym budownictwie.
Izolacja tego rodzaju (tzw. izolacja wewnętrzna ciężka) może być złożona z 5 i więcej warstw materiałów rolowych, sklejonych między sobą i zamontowanych do podłoża betonowego za pomocą mas izolacyjnych. Do zrobienia tego typu zabezpieczeń używamy :pap izolacyjnych i jutowych, układanych na przemian, stosując ostatnią– wierzchnią warstwę papy asfaltowej z posypką lub pap termozgrzewalnych, asfaltowych.
Izolację przeciwwodną – typu ciężkiego w zwyczajowej technologii robimy wg. następujących zasad :do robót przystępuje się nie wcześniej niż w ciągu 2 – 3 dni od momentu zagruntowania podłoża betonowego rozcieńczonym roztworem asfaltowym na 24 godziny przed układaniem izolacji trzeba rozwinąć rolki papy i ułożyć je odwrotną stroną na miejscu robót w celu wyrównywania jej ewentualnego składowania przy zawijaniu w wytwórni.
Jako pierwszą warstwę trzeba położyć papę asfaltową bez powłoki nalepiku na zimno, system klejenia „mokre do mokrego”.Wszystkie zakłady na złączach oraz całą powierzchnię końcowej warstwy należy bezwzględnie posmarować na wierzchu lepikiem na pochyłościach oraz na ścianach pionowych papę trzeba przymocować szczególnie starannie, gdyż ma ona skłonności do poruszania się pod własnym ciężarem, trzeba zabezpieczyć ją przez przymocowanie jej górnego końca gwoździami do uprzednio zamontowanych łat drewnianych(impregnowanych preparatem rozpuszczalnikowym).