Metoda iniekcji

Po wykonaniu operacji owadobójczym środkiem, całość drewna trzeba szczelnie okryć folią polietylenową na okres 48 godzin.

Metoda iniekcji, zastrzykowa lub wtryskiwania, polega na wprowadzaniu preparatu owadobójczego w głąb drewna przy pomocy strzykawki lekarskiej.Do tego celu ucieka się do znalezienia wszelkich spękania oraz otworów wylotowych po owadach, owinięcie przedmiotów dezynfekowanych jest ważne, ponieważ preparaty owadobójcze są bardzo gazowe, a rozpuszczalniki organiczne zawarte w tych środkach są również toksyczne dla owadów.

Metodą tą zabezpieczamy wszelkie powierzchnie malowane farbą olejną i lakierami albo pokryte polichromią. Część z igłą można z łatwością trzymać w jednej ręce, a zawór uruchamiamy palcem wskazującym co pozwala na dokładne dozowanie. Przy używaniu strzykawki najpoważniejszym problemem to jej niska pojemność.

Przy wykonaniu metoda iniekcji trzeba pamiętać że igłęstrzykawki wbija się w drewno w odstępach nie mniejszych niż 5cm.Opracowano więc iniektor, który eliminuje wszystkie trudności, i którego można używać do wstrzykiwania środków owadobójczych, grzybobójczych i płynów wzmacniających zniszczoną strukturę drewna. Urządzenie to jest istotnie ciągle napełnioną strzykawką.

Pojemnik pod ciśnieniem posiada zawór kontrolny do regulacji szybkości przepływu.
Płyn owadobójczy wprowadza się do strzykawki z pojemnika, w którym wytwarzane jest ciśnienie za pomocą napełnionego dwutlenkiem węgla nabojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *