Przeskocz do treści

Metoda iniekcji

Po wykonaniu operacji owadobójczym środkiem, całość drewna trzeba szczelnie okryć folią polietylenową na okres 48 godzin.

Metoda iniekcji, zastrzykowa lub wtryskiwania, polega na wprowadzaniu preparatu owadobójczego w głąb drewna przy pomocy strzykawki lekarskiej.Do tego celu ucieka się do znalezienia wszelkich spękania oraz otworów wylotowych po owadach, owinięcie przedmiotów dezynfekowanych jest ważne, ponieważ preparaty owadobójcze są bardzo gazowe, a rozpuszczalniki organiczne zawarte w tych środkach są również toksyczne dla owadów.

Metodą tą zabezpieczamy wszelkie powierzchnie malowane farbą olejną i lakierami albo pokryte polichromią. Część z igłą można z łatwością trzymać w jednej ręce, a zawór uruchamiamy palcem wskazującym co pozwala na dokładne dozowanie. Przy używaniu strzykawki najpoważniejszym problemem to jej niska pojemność.

Przy wykonaniu metoda iniekcji trzeba pamiętać że igłęstrzykawki wbija się w drewno w odstępach nie mniejszych niż 5cm.Opracowano więc iniektor, który eliminuje wszystkie trudności, i którego można używać do wstrzykiwania środków owadobójczych, grzybobójczych i płynów wzmacniających zniszczoną strukturę drewna. Urządzenie to jest istotnie ciągle napełnioną strzykawką.

Pojemnik pod ciśnieniem posiada zawór kontrolny do regulacji szybkości przepływu.
Płyn owadobójczy wprowadza się do strzykawki z pojemnika, w którym wytwarzane jest ciśnienie za pomocą napełnionego dwutlenkiem węgla nabojów.

Dodaj komentarz